Tadbir dasturi

Child Forum

Qism 1 | 14:00-14:45

Veb-forumning ochilish marosimi

Moderatorlar:
  • Sherzod ASADOV Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari
  • Xelena FRЕYZЕR BMTning O‘zbekistondagi doimiy koordinatori (BMT Bosh kotibining birinchi o‘rinbosari Amina Moxammadning murojaatini o‘qib eshittiradi)
Yalpi majlis

reglament bo‘yicha 7 daqiqagacha

  • Z.M. MIRZIYOYЕVA “Zamin” xalqaro jamoat fondi Vasiylik kengashi raisi
  • Tatyana VALOVAYA BMTning Jeneva shahridagi boʼlinmasi Bosh direktori, BMT Bosh kotibi oʼrinbosari
  • Nataliya GERMAN BMT Bosh kotibining Markaziy Osiyo boʼyicha maxsus vakili, BMTning Markaziy Osiyo uchun preventiv diplomatiya boʼyicha mintaqaviy markazining rahbari
  • Afshan XAN BMT Bolalar jamgʼarmasining (YuNISEF) Yevropa va Markaziy Osiyo boʼyicha mintaqaviy direktori
Mavzuga doir video lavha namoyishi

3-5 daqiqa

Qism 2 | 14:45-15:50

Birinchi seksiya majlisi

Moderatorlar:
  • Munir MAMMADZADE YuNISEFning Oʼzbekistondagi vakolatxonasi rahbari
  • Ruxsora SHOKIROVA "Kamalak" faoli, 159-maktab o'quvchisi
mavzusiga doir ma’ruzalar:

«Uzluksiz ta’lim, shu jumladan inklyuziv ta’limni ta’minlash»

reglament bo‘yicha 5 daqiqagacha

  • Tanzila NARBAYEVA Oʼzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati raisi
  • Shen YUEYUE Umumxitoy xalq vakillari qurultoyi doimiy qoʼmitasi raisining oʼrinbosari, Umumxitoy ayollar federatsiyasi raisi
  • Anna KUZNETSOVA Rossiya Federatsiyasi Prezidenti huzuridagi Bolalar huquqi masalalari boʼyicha vakil
  • Piter BURIAN Yevropa Ittifoqining Markaziy Osiyo boʼyicha maxsus vakili
  • Ola Muhammad ABUSUKKAR Nogironlarni tadqiq etish boʼyicha Qirol Salman Markazi ijrochi bosh direktori (Sultan bin Salman bin Аbdulaziz Аl Saud shaxzodasi nomidan murojaatni oʼqib eshittiradi) (Saudiya Аrabistoni)
  • Jak MIKULOVIK Nogironligi boʼlgan yoshlarni va moslashtirilgan taʼlimni oʼqitish sohasidagi Fransiya oʼqitish va tadqiqot Oliy instituti direktori
  • Karolina IBER Yevropa bolalar universitetlari tarmogʼining prezidenti (Аvstriya)
  • Mariya Lyudovika BOTTARELLI Yevropa ayollar lobbisining Italiya jamoatchiligi prezidenti
  • Benedikt CHONG Singapur "Temasek Foundation" jamgʼarmasining bosh ijrochi direktori
Bolalar murojaati

Bolalar chiqishi yoki ular ishtirokidagi video lavha namoyishi– 5 daqiqagacha

Qism 3 | 15:50-16:45

Ikkinchi seksiya majlisi

Moderatorlar:
  • Lianne KUPPENS Jahon sogʼliqni saqlash tashkilotining Oʼzbekistondagi vakili
  • Temurbek SULAYMONOV Toshkent shahridagi Prezident maktabi oʼquvchisi
mavzusidagi dokladlar:

«COVID-19 pandemiyasi sharoitida bolalarning sifatli ta’lim olishga huquqlari»

reglament bo‘yicha 5 daqiqagacha

  • Bexzod MUSAYEV Oʼzbekiston Respublikasi Bosh vaziri oʼrinbosari
  • Mari-Luiz KOLEYRO PREKA "Eurochild" Аssotsiatsiyasi prezidenti (Belgiya)
  • Kulla IYASUMA Shimoliy Irlandiyaning bolalar va yoshlar ishlari boʼyicha vakili
  • Nur Azia Mohd AVAL Malayziyaning bolalar huquqi boʼyicha vakili
  • Mustafa CHOLAKOGLU Turkiya milliy taʼlim vaziri maslahatchisi, Hoji Betashi Veli universiteti prorektori
  • Klaudia PEPMYULLER "Friedensdorf Betriebsgesellschaft" xayriya tashkilotining ijrochi direktori (Germaniya)
  • Yuji MORI "Nippon Foundation" nohukumat xayriya tashkilotining ijrochi direktori (Yaponiya)
  • Dian ALYAN "Givelight Foundation" tashkiloti asoschisi va prezidenti (АQSh)

Qism 4 | 16:45-17:15

Veb-forum yopilishi

Moderatorlar:
  • Sherzod ASADOV Tashqi ishlar vaziri o'rinbosari
  • Helena FREYZER BMTning O'zbekistondagi doimiy koordinatori
Fikr almashish
Forum yakunlarini aniqlash
Forum yakuniy hujjatini qabul qilish